צלחת 16#

לאחרונה התחלתי לקנות את הצלחות שאני מתעתדת לשבור, בזוגות. שיהיה. על כל ברכה שלא תבוא. לשמחתי המלאי נגמר כעת בבית. אולי הפעם אקנה שלישיה. כש-ס' הודיעה על אירוסיה, הצעתי לה להכין את הצלחת (והאמת, שגם לפני ידעתי שאני רוצה להכין) לשמחתי היא אשרה… 🙂

כשאני מכירה אישית את הזוג, אני חושבת על מה מאפיין אותו, ומנסה להתאים כך את העיצוב. היו לי כל מיני כיוונים, ובסוף החלטתי שדוקא הכיוון של ארץ ישראל הוא המשמעותי. א' מקדיש זמן לא מבוטל מחייו לצבא (בערך, את כל חייו) ושמירה על ארץ ועם הקודש, ו-ס' אף היא אוהבת ישראל (בכלל בנות אוהבות את הארץ, אבל זה בפרשות אחרות). אבל לא רציתי משהו ממש מפורש. כן התאים לי גם סגנון מופשט. לכן בחרתי הפעם טכניקה חדשה- הדבקת ניירות. מבחינת עבודה, זה קצת מזכיר מפיות, אבל עדין יש שוני.

בחרתי את צבעי הניירות כך שיסמלו את הארץ, חום, ירוק וכחול, כנגד אדמה, צומח, ים ושמים (אפשר להוסיף גם טלית…). ניסיתי לעצב את גזרי הנייר, כך שיתנו מראה הררי של גבעות הארץ. התחלתי מסקיצה על נייר. הפעם, ממש העתקתי את היקף הצלחת לנייר חלק, כדי לדעת איך בדיוק לגזור את הניירות הצבעוניים:

בלי מחוגה בכלל

בלי מחוגה בכלל

על גבי הדפים, שרטתי בעפרון את החלקים של הניירות. ניסיתי כמה פעמים עד שהייתי מרוצה יחסית מהתוצאה (אף פעם אי אפשר להיות מרוצה לגמרי, ואני לא חשודה על פרפקציוניזם). את הצורות גזרתי מהנייר, ואח"כ העתקתי את ההיקף שלהם לניירות הצבעוניים ומהם חתכתי. הדבקתי בדבק חזק -E6000 כאשר היו דפים עבים, ובדפים עדינים בדבק מפיות. והנה השתלשלות ההדבקות:

2

3

4

אני חייבת לומר, שעם ההדבקות הראשונות לא ידעתי איך יצא, וחשבתי שאולי טעיתי בכיוון. אבל בסופו של דבר הייתי מרוצה.
עכשיו נותר לבחור פסוק. בשביל עבודה יחסית מופשטת, רציתי משהו שגם יתאים, לא פסוק מהתנ"ך. חיפשתי לא מעט, נעזרתי בהשראה ממקומות אחרים, ובעוד שותף. בסופו של דבר, בחרתי במה שהיה נראה לי מאד מאד מתאים- שילוב של חלקים מפיוט שנאמר בהושענא רבא, שזה עתה עברנו. ב"ה. יש סיעתא דשמיא גם במציאת פסוקים לצלחת אירוסין…

5בהתחלה ניסיתי להעתיק את הכיתוב מהמחשב (להסתכל על פונט שבחרתי ולצייר על הצלחת) התייאשתי מהר, ועברתי לכתב יד חופשי. חזרתי עליו כמה פעמים, ויצרתי חללים באותיות. את החללים האלה מילאתי בהמשך בטוליפ זהב.

נשאר לי גם להוסיף את השמות (בתמונה הזאת תמיד אומרים לי שאין טעם בחשאיות של השמות בפוסטים…צודקים…) החלטתי גם את השמות לעשות מדף. הדפסתי על שארית נייר זהב שהיתה לי, גזרתי כל אות, הדבקתי על הצלחת, ותחמתי באותו טוליפ זהב.

6

אתם רואים שגם גזרתי עלי זהב וגבעול, והדבקתי על הצלחת.  כמעט גמור. הוספתי לאחר מכן אבן חן בין השמות, על הפרח למעלה, תאריך בטוש זהב, ו…זהו… 🙂

7

ועוד תמונה, כי אני אוהבת לשחק עם הזוויות…

8

מוקדש באהבה ל- ס ו-א ( D:) מזל טוב ורק שמחה יחד!

חומרים בהם השתמשתי:

  • צלחת
  • דפים צבעוניים מיוחדים (כל חנות יצירה)
  • דבק מגע/ חזק אחר/ מפיות (תלוי בעובי הדף)
  • אבני חן
  • טוליפ זהב
  • טוש זהב
  • טוש שחור פרמננט דק (0.3/F)

4 מחשבות על “צלחת 16#

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s