צלחת 11#

לפני כמה שעות שאלה אותי א' איך יכול להיות שעוד לא עלה פוסט עם הצלחת שלה. אז הנה א', הפוסט עלה! ואת בטח תראי אותו רק מחר, ואני אשאל- איך?! 🙂

אחריות כבדה הוטלה על כתפיי הרחבות במילוי המשימה (בפעם ה-11) של הכנת הצלחת. הפעם המשימה היתה מורכבת יותר, כיון ש-א' היא חברתי הטובה ביותר (בטח עכשיו יש לך חיוך ענק על הפנים :D)

כהרגלי התחלתי עם סקיצה. זה דוקא התברר כחלק קל, ודי מהר היה לי משהו ביד. א' הטילה וטו על כמה דברים, ומעבר לכך נתנה לי יד חופשית. רציתי לנסות לייצג את מה שמאפיין אותה והלכתי על קונספט של ריקוד:


לבקשתה העיצוב אמור היה להיות פשוט, לא עמוס. אז הלכתי על הדמויות, והחלטתי שמה שנראה כמו קווי שמש, יהיה בעצם מעבר של גוונים ועיקר הצלחת יהיה על משחק של צבע.
אחרי התייעצות עם י' אחותי, ומחשבה על הצבעים שמאפיינים את א', נבחרו הצבעים אדום, כתום וסגול. התחלתי באיור הדמויות:

והמשכתי הלאה לשאר הדמויות בהיקף הצלחת:

השלב הבא בתכנון שלי, היה כפי שכתבתי, לשחק עם מעברי צבע. הנסיון שבצעתי לא צלח, מחקתי וחשבתי על חלופה. ניסיתי עוד משחק צבע, שגם הם לא צלח ומחקתי המון. פעם ראשונה שקרה לי דבר כזה שהכניס אותי לתחושת ייאוש.

ניסיתי שוב, פעם שלישית,  צביעה עדינה יותר, ואיתה כבר הייתי שלמה יותר:

עברתי עם טוליפ זהב על הדמויות הראשיות, ובחלקים של שאר הדמויות, ויצרתי קווים תוחמים לחלק הפנימי של הצלחת.

יופי. נשאר להמשיך לכתיבת השמות. נעזרתי כאן במחשב. בחרתי פונט שהיה נראה לי מתאים- לתוהים, Alpha black, והשארתי את המחשב פתוח לפני. העתקתי את צורת האותיות בעזרת עיפרון לצלחת, כשאני כל הזמן בעצם מסתכלת על המחשב ובודקת את התוצאה:


המשכתי לצביעת השמות. בחרתי לעשות מעברי צבע מכתום לאדום, ובאות "ם" סופית, להשאיר צורה של רימון. הדבקתי גם חרוזים בתוכו, שהם כביכול הגרעינים:

עכשיו הצלחת היתה כבר כמעט מוכנה. אבל.

היה לי חסר מאד בעיניים משהו. כל הלבן מסביב לדמויות היה נראה לי ריק, ושברתי את הראש מה אפשר לעשות. אחרי חשיבה בקול, טרטור של אחותי והתייעצות עימה, בחרתי למלא את השטח בנקודות על בסיס זהב, עם נקודות של הצבע אדום וסגול שגם מופיעים בצלחת. את הנקודות יצרתי בעזרת מקלות אזניים:

הצלחת קיבלה מעין מראה רטרו שהיה במקום.

כל הזמן הזה, לא היה לי רעיון איזה פסוק לכתוב על הצלחת. לא רציתי משהו בנאלי, ותמיד אני אוהבת לגוון, אבל כל חיפושיי אחר משהו מתאים העלו חרס.

אבל, אין מקרה בעולם!

בצאת שבת, ליל יום ירושלים, הלכתי להתפלל בישיבה ליד ביתי. חלק מהתפילה המיוחדת ליום ירושלים כוללת את מזמור תהילים צ"ז, ובו הפסוק שתפס את עיני: "שמעה ותשמח ציון ותגלנה בנות יהודה". זה התאים לי, גם לאור קרבת האירוסים ליום ירושלים, וגם לאור הקונספט של הריקוד שבא לידי ביטוי בצלחת. התייעצתי עם ב' ו- א' על כך, ואכן זה הפסוק שנבחר. כתבתי אותו בטוש פרמננט כתום דק:

והצלחת השלמה, כשעה לפני התנפצותה לרסיסים:

אם החזקתם מעמד להגיע עד לכאן- שאפו 🙂

מוקדש באהבה ל- א' ו- נ' 😀

6 מחשבות על “צלחת 11#

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s